iletisim

(8) Sonuç Bulundu.

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması Başvuruları Başladı

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Demir, "Başvurular başladı. 9 Eylül'de sonuçların açıklanmasının ardından 23 Eylül'de İstanbul'da ödül töreni düzenlenecek" dedi.

Kurullar


TÜRK DÜNYASI 2018 YILIN BELGESELİNİ SEÇİYOR

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes DEMİR yönetimi ve proje ortağı Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Başkanı Yılmaz KARACA'nın katılımıyla Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali Duyurusunu yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdular.

TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda tüm Türk Coğrafyası'ndan katılım var. Yakutkistan'dan Gagavuzya'ya tüm Türk Dünyası Belgeselcilerinin büyük bir bölümü 2016 yılında yapılan Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'ne yapımlarını göndermiş,

Türk Dünyası 2. Belgesel Film Festivali Bakü'de düzenlendi

Etkinliklere Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı ve bazı üyelerden oluşan 12 kişilik kafile ile Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şerife Türkeş ve Nursen Çivioğlu, Nevşehir Cemiyet Başkanı Bayram Ekici ve Ceyhan Cemiyet Başkanı Şahin Özer de katıldı.

Türk Dünyası'nın Kalbi Niğde'de Attı

Türk Dünyası 2. Belgesel Film Festivali, Niğde'de Ömer Halisdemir Üniversitesi Konferans Salonunda yapıldı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetinin proje ortağı olduğu Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonun hazırlamış olduğu dereceye giren belgesel filmlerin gösterimleri yapıldı. Programa yoğun katılım dikkat çekti.

Şartname


Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Kırgızistan Gösterimleri Gerçekleştirildi

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) “3. Uluslararası Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Kırgızistan Gösterimleri” yapıldı.Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen bir etkinliktir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, 5224 sayılı yasa gereğince Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan alınan izinle düzenlenmektedir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'nun film festivalleri için belirlemiş olduğu ilkeleri benimser.
2018 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım oramedya