Festival Programları

2017 Sonbahar Programı
EYLÜL - EKİM - KASIM

Türkiye / İstanbul

28-30 Eylül / İstanbul Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Finalist Belgeseller ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Özel Gösterim - Prof. Tevfik İsmailov
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Panel "Türk Dünyası Sineması'nda Ortak Organizasyon ve Festivaller"
  • Panel "Kültür Taşıyıcısı Olarak Belgesel ve Sinema"
  • Türk Dünyası Belgesel Sinema Üreticileri Şurası
  • Gala Gecesi ve Ödül Töreni

KKTC / Gazimağusa

6-7 Ekim / Doğu Akdeniz Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Atölye Çalışması

Azerbaycan / Bakü

13-14 Ekim / Bakü Devlet Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Özel Gösterim - Prof. Tevfik İsmailov
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Atölye Çalışması

Türkiye / Niğde

19-20 Ekim / Ömer Halisdemir Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Atölye Çalışması

Kazakistan / Almatı

26-27 Ekim / Al Farabi Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Atölye Çalışması

Kırgızistan / Bişkek

30-31 Ekim / Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Atölye Çalışması

Türkiye / Gaziantep

6-7 Kasım / Hasan Kalyoncu Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"
  • Atölye Çalışması

Makedonya / Üsküp

10 Kasım / Fon Üniversitesi
  • Gösterimler ve Söyleşiler - Seçki Belgeselleri ve Yönetmenleri ile Söyleşi
  • Sergi "Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar"